Tvorba
Wallace Berman

Wallace Berman se narodil roku 1926 v New Yorku.
V třicátých letech se jeho rodina přestěhovala do Los Angeles. Poté, co ho vyhodili ze střední školy kvůli gamblerství (40-tá léta), ponořil se do rostoucí West Coast jazzové scény. Během tohoto období, krátce navštěvoval Jepson Art School a Chouinard Art School, ale opustil je. Cvičení mu přišla příliš teoretická pro jeho potřeby.
V roce 1949 pracoval ve fabrice na atrapy starobylého nábytku. V té době začal tvořit sochy z vyhozených zbytků a vyřazených materiálů.
Začátkem 50-tých let, se Berman stal umělcem na plný úvazek a aktivní postavou v beatnické komunitě v Los Angeles a San Francisku. Mnoho uměleckých historiků ho považuje za otce "California assemblage" hnutí.
Neustále se pohybující mezi dvěma městy, Berman posílal svým přátelům koláže z barevných papírů, fotek a jiných nalezených materiálů, které potišťoval různými texty - nakonec z toho vytvořil SEMINA magazín. Skrz Semina se snažil ukázat svým přátelům, co měl sám rád. Mezi texty se nachází texty těchto lidí: John Altoon, Antonin Artaud, Charles Brittin, Charles BUkowsku, William S. Burroughs, Jean Cocteau, Allen Ginsberg, Marion Grogan, Walter Hopps, Larry Jordan, Philip Lamantia, Michal McClure, David Meltzer, Stuart Perkoffa John Weiners. V roce 1957 vystavil nějaké kousky ve Ferus Gallery a v roce 1960 založil Semina Art Gallery v Larkspur.
Berman také natočil desetiminutový film (1956-1966). Nikdy mu nedal jméno, vždy ho uváděl jako "můj film" a nikdy ho neukázal široké veřejnosti (po jeho smrti ho dostal jeho syn Tosh Berman) Najít ho můžete pod názvem Aleph.
V roce 1963, nastálo zabydlen v Topanga Canyon v Los Angeles, Berman začal pracovat na "verifax" kolážích(technika fotokopie, kdy se převrátí obraz z bílé na černou), neustále opakoval fotku, kde ruka drží transistorové rádio, do jehož středu vždy umístil nějaký obrázek vystřižený z časopisů. Tyto koláže tvořil až do své smrti roku 1976, kdy byl zabit při automobilové nehodě s opilým řidičem.
Wallace Berman byl tichý a rodinný typ, ale jeho dům byl vždy pro každého otevřen. Se ženou, kterou miloval měl jediného syna, Toshe.