Tvorba
Richard Brautigan
Richard Brautigan se narodil 30.1. 1935 v malém městečku Tacoma, které leží v severním americkém státě Washington. O jeho dětství se ví málo, protože o něm nikdy moc nemluvil. Nevěděl, kdo je jeho otec a jeho otec si nebyl vědom, že Richard je jeho syn.
Kolem dvacátého roku života hodil kámen skrz okno policejní stanice. Byl převezen do státní oregonské nemocnice, kde byl označen za paranoidního schizofrenika.

V roce 1956 přišel do San Franciska. Ke generaci beatniků se však programově nehlásil. Svou první báseň The Second Kingdom publikoval v roce 1956. Později roku 1959 vydal svou první knihu Lay the Marble Tea, sbírku 24 básní.
Koncem 60. let získával větší a větší popularitu. V této době vydal jeho nejznámější práce jako jsou Chytání pstruhů v Americe (Trout Fishing in America) a V melounovém cukru (In Watermelon Sugar).
V roce 1972 se přestěhoval do Pine Creek v Montaně.
V roce 1979 na setkání The Modern Language Association v San Francisku se účastnil diskuze ohledně Zenu a současné poezie. Vystoupil i Gary Snyder, Philip Whalen, Roberty Bly a Lucien Stryk.
V roce 1982 vydal jeho poslední knihu So the Wind Won't Blow It All Away.

Za ženu měl Japonku a Japonsko také navštívil - pobyt tam se odrazil i v jeho tvorbě.

Brautigan měl obrovský úspěch s Melounovým cukrem, ale podobný úspěch si už s žádnou ze svých knih nezopakoval. 25. října 1984 jeho přátelé vtrhli do jeho domu v Bolinas v Californii, kde našli jeho tělo vedle láhve alkoholu a pistole. Nebylo pochyb, že šlo o sebevraždu.