Tvorba
William S. Burroughs
William Seward Burroughs vyrůstal v St. Louis, stát Missouri, kde se narodil 5.2. roku 1914. Neexistoval zákaz, který by se nebál porušit. Měl rád zbraně a zločin. Nedokázal zapadnout do společnosti normálních lidí. Jeho rodiče to akceptovali. Po absolvování Harwardovy univerzity ho rodiče nadále finančně podporovali v jeho experimentování s různými životními styly.
Burroughs se připojil ke skupince mladých nepřízbusobivých studentů Kolumbijské univerzity, kde se seznámil s A. Ginsbergem, J. Kerouacem a jeho budoucí manželkou Joan Vollmer Adams. Burroughs byl z nich nejstarší, ale získal si jejich sympatie svojí přirozenou inteligencí a cynismem.
Svoji první knihu napsal až někdy po třicátem roku svého života a to jen díky pobízení Kerouaca a Ginsberga. Byla to kniha Feťák (Junkie).
V šedesátých letech se odstěhoval do východního Texasu, kde se snažil žít jako farmář, pěstoval pomeranče, bavlnu a marihuanu. H. Huncle a Joan V. Adams se k němu připojili a žili životem plným drog. Jelikož byli stále pronásledováni zákonem pro jejich drogové aktivity, vzal Burroughs Joan a jejich dvě děti do Mexika, kde se stala věc, která mu změnila celý jeho život. Chtěl ukázat svoje mistrovské umění ve střelbě podobně jako Wiliam Tel sestřelením poháru z Joaniny hlavy. Jenže mu to nevyšlo a Joanu zabil.
Burroughs se od té doby toulal po celém světě, až se dostal do severní Afriky, kde v Tangere dospěl k vrcholnému stádiu své drogové závislosti. Prý si píchal až 40 granů heroinu denně. Nakonec odjel do Anglie, kde podstoupil odvykací kúru.
Modla beatnické generace - W.S. Burroughs, mnohými odsuzovaný, napadaný, občas zakazovaný, se nakonec stal mistrem literatury inspirované drogami. V roce 1983 byl zvolený za člena American Academy of Arts and Letters.
Jako jeden z mála beatníků se nezajímal o budhismus, ale mnozí obdivují jeho silný důraz na osobní svobodu, i když neschvalují, jak naložil se svojí vlastní svobodou.

W.S.Burroughs zemřel 2.srpna roku 1997 ve věku 83 let. Poslední zápis (1.8. 1977) v jeho deníku zněl: "Láska? Co je to? Nejpřirozenější lék proti bolesti. Který máme. LÁSKA."