Neal Cassady
Tvorba
Neal Cassady
Narodil se 8. února 1926 v Salt Lake City, když byli jeho rodiče na cestách.
Jeho matka zemřela, když mu bylo deset let. Žil s otcem, silným alkoholikem, a osmi nevlastními sourozenci, kteří ho neměli moc rádi a týrali ho. V 16 letech ho policie zadržela za krádeže aut a poslali ho do nápravného zařízení, z něhož několikrát utekl a žil sám na ulici.

Studoval na Columbijské univerzitě v New Yorku, kde se seznámil s Jackem Kerouacem a Allenem Ginsbergem.

V jeho životě se objevilo mnoho žen, ale jenom k jedné se vracel stále……ke Carolyn. Seznámili se spolu přes Billa Tomsona a 1. dubna 1948 se vzali. Neal pracoval u Jižní Pacifické železnice. Měli spolu tři děti - Cathleen Joanne, Jami a John Allen. Neal měl děti i s jinými ženami.
Jednu dobu s nimi žil i Jack. Jack miloval Neala i Carolyn…..tvořili spolu dokonalý přátelský, ale i milostný trojúhelník, ale muselo to skončit, protože Neal začal žárlit, přestože to byl vlastně jeho nápad. A tak Jack odjel do Mexika a Neal s Carolyn odjeli za příbuznými.
Neal nedokázal žít ve stereotypu, několikrát se pokusil i o sebevraždu…..stále vyhledával nové věci, a proto často opouštěl Carolyn kvůli jiným ženám a večírkům s přáteli. Carolyn ho několikrát vyrazila z domu, ale stejně se k sobě vrátili a odpustili si.

Neal se dostal do vězení s marihuanou. Carolyn už nedokázala snést jeho způsob života. Neal se čím dál víc měnil a už to nebyl on. Z vězení se vrátil k rodině, ale nevydržel tam dlouho. Odešel od nich a Carolyn mu zakázala i nečekané návštěvy s jeho přáteli kvůli dětem. Neal ztrácel pevný bod života, ztrácel smysl normálně žít……večírky, ženy, vězení - to byl jeho život. Nakonec odjel do Mexika, kde ho našli v bezvědomí u železniční tratě, den na to zemřel. Byl zpopelněn a zase se vrátil ke Carolyn a jeho dětem.