Tvorba
Gregory Corso
Gregory Corso se narodil 26.3. 1930 mladým italským rodičů v New Yorku Greenwich Village 190 Bleecker. Jejich manželství ale moc dlouho nevydrželo, a tak se matka s Gregorym odstěhovala do Itálie. Otec si ho v jedenácti letech vzala zpět, ale Gregory stále utíkal z domova, a tak se pohyboval jen mezi polepšovnou a domovem. Od třinácti do sedmnácti žil na ulici, ale vždy měl kde spát. V sedmnácti ho zavřely do clintonského kriminálu za krádeže. Gregorymu ale kriminál prospěl, protože nějaký stařec mu tam půjčoval knihy a konečně měl možnost psát, protože otec mu vždy tvrdil, že pro básníka není na světě místo. Ve dvaceti letech ho pustili a začal jiný život.
Začal pracovat v Garment Distric (krejčovské závody), žil ve Village a roku 1950 se seznámil s Allenem Ginsbergem. Vedli spolu nekonečně dlouhé rozhovory o poezii a Allen se pro něho stal prvním opravdovým přítelem v životě.
Roku 1952 odešel do Los Angeles, kde dostal místo v Examineru: jednou týdně jako reportérský zelenáč do terénu a zbytek týdne se hrabal v kartotéce. Po 7 měsících ale dal výpověd, protože se chtěl plavit na norské lodi do Jižní Ameriky a do Afriky, což taky udělal. Po návratu do Village se jen opíjel a spal na ulici. Až roku 1954 ho Violeta Langová vzala do Harvardu, kde se seznámil se spoustou mladých lidí a začal psát. Zde vydal Panenskou dámu. Pak odešel do San Franciska k Allenovi, kde zůstal pět měsíců. Pořádali spolu veřejná předčítání poezie a potom společně odešli do Mexika.
Později se oženil a měl dvě děti.
Gregory Corso zemřel v noci ze 17. na 18. ledna 2001 v North Memorial Medical Center v Robbinsdale v Minneapolisu ve státě Minnesota.