Tvorba
Ken Kesey

Ken Elton Kesey se narodil 17. září roku 1953 v La Junta, stát Colorado. Vyrůstal v Pacific Northwest. Koncem 50.let dokončil studium na oregonské univerzitě v Eugene. Během dvou let (1958-1959) navštěvoval kursy tvůrčího psaní na Standfordově univerzitě v Kalifornii. Aby si vydělal nějaké peníze, účastnil se experimentu s chemikáliemi. Kesey se stal dobrým pokusným králíkem, protože to byl atlet. Jelikož na něm zkoušeli i halucinogenní látky (LSD, meskalin,...), byl tím nepříjemně ovlivněn. Brzy začal mít halucinace. Stále viděl indiána zametajícího podlahu, což se později odrazilo v jeho díle Vyhoďme ho z kola ven. Miloš Forman to zfilmoval pod názvem Přelet nad kukaččím hnízdem.
Připojil se k jedné komunitě. Brzy začali být velmi známí pro jejich divoký, přirozený způsob života a používání drog. Poutali na sebe příliš mnoho pozornosti, a tak se Kesey se svou ženou Faye a třemi dětmi odstěhoval do chalupy v horách u malého města La Honda. Později se k nim připojili i jeho přátelé a začli si říkat "Merry Pranksters". V létě roku 1964 Kesey koupil školní autobus, který společně pomalovali a upravili podle svých představ. Autobusový výlet do New Yorku a zpět byl zdokumentován. Vše bylo natáčeno.
Vláda se rozhodla zařadit LSD mezi zakázané drogy, a tak Kesey s Pranksters prchli do Mexika. Po jejich návratu do USA uspořádali performanci, známou jako "Acid Test Graduation". Kesey a pár dalších byli za to uvězněni. Po propuštění se odstěhoval se svou rodinou na farmu v Pleasant Hill v Oregonu.
Kesey onemocněl rakovinou. Byl mu proveden zákrok, kdy mu odstranili nádor z jater, neúspěšně - 10. listopadu roku 2001 Ken Kesey, kultovní postava beatu a hippies, umřel.