Tvorba
Michael McClure
Michael McClure se narodil 20. října 1932 v Marysville v Kansasu.
Své dětství strávil v Seattlu ve Washingtonu, kde jeho zanícený zájem o přírodu a život v ní přerostl v touhu stát se přírodním vědcem, biologem.
Nakonec v roce 1955 odjel do San Franciska a účastnil se seminářů poezie s Robertem Duncanem, což byla jeho nejrannější zkušenost se zrodem sanfranciské literatury a beat generation.
Začal se věnovat literatuře, ale jeho zájem o přírodu neopadl, jak sám tvrdí mnozí z beatu jsou ovlivněni přírodou, ať už jde o Gary Snydera či Allena Ginsberga. Mezi jeho citáty patří: "When a man does not admit that he is an animal, he is less than an animal. Not more but less."
Téhož roku vystoupil v Six Gallery na slavném čtení, které zorganizoval a podpořil Kenneth Rexroth. Společně s ním zde četl Philip Lamantia, Philip Whalen, Ginsberg a Snyder jako do té doby neznámí mladí básníci. McClure četl svou báseň For the Death of 100 Whales, protest proti zabíjení a ubližování kosatkám. Později v roce 1972 se spojil s Gary Snyderem na UN Environmental Conference, aby lobovali za práva kosatek.
McClure často chodil na obvyklá místa, kde se většina beatníků scházela, v polovině 60. let trávil mnoho času v Haight-Ashbury, kde pomalu vznikali hippies.
McClure stále píše básně, eseje a dramata. Často vystupuje v různých clubech, na festivalech či na vysokých školách, např. na NYU, The Univerzity of Arizona, atd.
Společně s Ripem Tornem hrál psance ve filmu Normana Mailera Beyond the Law.
Na začátku 90. let se spojil s klávesistou z Doors Rayem Manzarekem, aby společně uspořádali několik živých čtení doprovázených hudbou.

přeloženo ze stránek http://www.rooknet.com/beatpage/writers/mcclure.html