Tvorba Henry Millera

Obratník Raka ... Obratník Kozoroha ... Hamlet ... Kolos z Maroussi ... Tiché dny v Clichy ... Růžové ukřižování - Nexus, Plexus, Sexus ... Černé jaro ... Úsměv pod provazovým žebříkem ... Big Sur and the Oranges of Hieronymus Bosch ... Rimbaud ... The Air-Conditioned Nightmare ... Sunday after the War ... Kniha přátel ...€ Obratník Raka ...ukázka
Obratník Raka je autobiografický román zachycující život autora v Paříži. Jeho život v chudobě. Často je tato kniha považována za pornografický román pro svoje otevřené psaní o věcech intimních. Podle mě jde o román o životě, o pravdivosti života. Henry Miller píše, co zažil a jak to sám vnímal. Ukazuje život takový, jaký je. Píše o věcech, o kterých druzí nemluví, i když o nich přemýšlejí. Jeho styl psaní je svobodný, lehký, plný krásných slovních spojení, filozofických pasáží a asociačních řetězců.

€ Úsměv pod provazovým žebříkem ...ukázka
Kratičký příběh o klanu Augustovi, který hledá sám sebe, vyjádření sebe sama, svoji pravou tvář.

€ Kniha přátel ...ukázka
Henri Miller v Knize přátel vzpomíná na své mládí, přátelé a lásky, kteří mu nějak zkřížili cestu. Nikdo z nich sice nedosáhl takového úspěchu a světové slávy jako on, ale jejich portréty dokreslují jeho život i dílo.

Zpět