Tvorba
Wilfred Satty
Sätty se narodil 12. dubna 1939 v Německu.
V dětství zažil traumatizující zážitek při bombardování Drážďan nacistického Německa americkými a britskými bombardéry. Tento zážitek ho poznamenal a sehrál velkou roli v jeho životě.
V dospělosti pracoval jako inženýr v Bart (San Francisco underground system). Nelíbilo se mu, že metro není dostatečně hluboko. Moc dobře věděl, co to může způsobit. Po vybombardování Drážďan viděl stovky roztavených těl lidí, kteří hledali v metru úkryt. Metro se jim však stalo pastí. Zmínil se o tomto nedostatku a vedení mu pohrozilo vyhazovem. Sätty radši odešel sám. Začala jeho nová etapa života. Stal se umělcem.
Potřeboval nějak vyjádřit své pocity.
Sätty se přátelil s Bowenem od konce 50. let, kdy San Francisko dostávalo nový ráz. Sätty byl plný energie pro nekonečné jazzové noci. Začal budovat sklepní bunkry, které sloužili pro setkávání s přáteli. Mělo to však i hlubší smysl. Sätty se v podzemí cítil lépe, zbavoval se tam svého neustálé strachu, který ho jinak zahlcoval. Tyto bunkry se stávali čím dál tím víc komplikovanější a baroknější. Pak se tam snažil dostat skoro každý od obyčejných herců po různé šílence, kriminálníky, pornohvězdy a drogové gangstry.
Sätty a Bowen spolu zažili drsné i veselé okamžiky života. Znali se dostatečně dlouho, aby Bowen zjistil, že Sätty se od určité doby změnil. Jeho chování se změnilo, stal se mnohem podivnějším, než byl. V 70. a 80. letech se "přátelil" s tajemnými lidmi, kteří uctívali Satana - Anton Levy, nejvyšší kněz Satana a Dr.Caligari, Dracula (později skočil z Golden Gate Bridge).
Sätty dostal další ránu od osudu, když ho opustila jeho věrná žena Martha, která to už dále nedokázala vydržet.
Sätty začal pít, pohlcovala ho jeho vlastní deprese. Popadla ho paranoia. Věřil, že pomocí televize se mu mohou dostat do mozku a kontrolovat ho. Neustálý strach a představy o spiknutí. Jeho život se řítil neuvěřitelnou rychlostí k záhubě. Jednou zažil hroznou automobilovou nehodu, při které se nikomu jak zázrakem nic nestalo. Jeho osud nejspíše nebyl ještě naplněn. Konec přišel až později.
Sätty zemřel 31. ledna 1982. Spadl ze žebříku, který vedl do jeho sklepního bunkru.